Laboratorium DNA-V

Miłość to uczucie, które może budować. Może być siłą napędową do działania. Może uczyć szacunku i troski zarówno do siebie jak i do drugiej osoby.

 
Jest to też uczucie, które czasami sprawia nam problemy. Zamiast nas wznosić ku górze ściąga nas na dół.
 
Kochać możemy na przykład rodzinę, przyjaciół, chłopaka, dziewczynę, pupila, grupę ludzi, idola muzycznego, autorytet życiowy, przedmiot. Każda z tych „miłości” mieni się innymi barwami. Ale łączy je pewna funkcja, którą spełnia. Pokazuje nam kto lub co jest dla nas ważne.
 
W życiu nie zawsze jest jak w filmie. Nie zawsze jest pięknie, łatwo i lekko. Uczucie miłości jest wymagające, ale dzięki temu jest dla nas takie ważne. Dzięki temu chcemy je pielęgnować i obdarzamy nim najbliższe nam osoby.
 
Jak radzić sobie z tym uczuciem by budować mosty porozumienia, a przy tym czuć się dobrze ze sobą i z innymi osobami?
 
Warsztat „Kocha czy nie kocha? Niefilmowo o miłości” odpowiada na te znaki zapytania. Będziemy również poruszać takie tematy jak:
 
Czym jest miłość?
 
Jakie są sygnały miłości?
 
Co sygnalizuje nam uczucie miłości?
 
Co to znaczy kochać kogoś/coś?
Jakie są rodzaje miłości? Czym się różnią?
 
Miłość: oczekiwania vs rzeczywistość, czyli jak miłość jest prezentowana w mediach?
 
Jak dogadać się z tymi, którzy są dla nas ważni?
 
Jak dbać o bliską relację z innymi?
 
Jak poradzić sobie z falą emocji?
 
Jak mówić o tym, co czujemy?
 
Co zrobić, gdy rani nas ktoś, kogo kochamy?
 
W skrócie postaramy się zamienić różowe okulary na okulary pokazujące rzeczywistość taką, jaką jest. Spojrzymy na miłość z różnych perspektyw. Rozłożymy to uczucie na czynniki pierwsze, by wspólnie zastanowić się jak kochać i być kochanym.
 
Gdzie? ul. Horodelska 82, Bydgoszcz, sala duża
 
Maksymalna liczebność grupy to 12 osób (min 6 osób, by warsztat się odbył).
 
Prowadzący: Wiktoria Zielińska i Maciej Jankowski – szczegółowy opis prowadzących na www.lifeattitude.eu
 
Warsztat odbywa się w grupie wiekowej:
– 12-15 lat (w godzinach 10.00-13.00)
Jeśli Twoje dziecko jest młodsze, odezwij się do nas pod numerem tel. 576-645-978, być może powstanie nowa grupa.
 
Cena:
Jeśli Twoje dziecko będzie uczestniczyło pierwszy raz : 150 zł.
Jeśli Twoje dziecko przyjdzie w duecie z koleżanką/ kolegą/ przyjacielem: 100 zł/ os.
Dla stałych bywalców, którzy już byli na warsztatach z tego cyklu: 100 zł 🙂

Cena:
100 lub 150 zł

Półkolonie dla dzieci

Ponieważ wakacje mają tylko dzieci, stworzyliśmy rozwojowo-zabawowy program półkolonii dla młodych, energicznych pociech! Dzięki temu rodzice będą mogli swobodnie chodzić do pracy, a dzieci nie będą odczuwać nudy siedząc w domu lub opuszczonej świetlicy.
 
Wspólnie z psychologami i pedagogami opracowaliśmy rozwojowy program, który uwzględnia pracę nad swoim potencjałem poprzez zabawę oraz przyjemne ćwiczenia.
 
Całość oparta jest o uważność oraz podążanie za potrzebami grupy po to, aby wszystkim było miło i przyjemnie. W końcu kolejnego dnia o godzinie 7:30 chcemy widzieć same uśmiechy na twarzach uczestników!
Czego nauczą się uczestnicy? Przede wszystkim stawiamy na akceptację, odkrywanie swojego potencjału, umiejętność pracy w grupie z uwzględnieniem potrzeb innych, a także rozwijanie kreatywności 🙂 Nie zabraknie wspólnego gotowania, ćwiczeń teatralnych, jedzenia w ciemności, jogi, znajdowania swoich mocnych stron, oglądania wartościowych filmów wraz z omówieniem istotnych elementów, a nawet tworzenia kilkudniowego projektu, którym będzie można pochwalić się rodzicom.
 
Rodzice mogą zapisać swoje dziecko na jeden tydzień (pn-pt) lub zdecydować się na większą ilość tygodni. W każdym okresie będziemy pracować nad innymi elementami, dlatego nie ma mowy o znużeniu!
 
Podczas każdego dnia dzieci będą miały chwilę dla siebie, aby samemu zdecydować co i z kim chcą w tym czasie robić. Oczywiście wszystko pod okiem i opieką specjalistów.

499 zł PROMOCJA!

Współczucie w zawodzie pomocowym

Termin warsztatów 6.07.2019

Podczas lipcowego zjazdu UNITI przyjedzie do nas Julia Wahl.


Julia E. Wahl jest psychologiem, trenerem uważności oraz współczucia, współtwórczynią Polskiego Towarzystwa Mindfulness, założycielką i dyrektorką The Mind Institute.

Z CZYM DO NAS PRZYJEŻDŻA? Z tym, czego osoba podczas procesu terapeutycznego niewątpliwie potrzebuje – z dużą dawką praktycznej wiedzy na temat WSPÓŁCZUCIA.

Współczucie jest sposobem odnoszenia się do siebie samego i innych w sposób troskliwy w obliczu naszej ludzkiej niedoskonałości (ciała, genów, umysłu, relacji), błędów, które popełniamy, trudności, które życie przynosi.

Odnosimy się tutaj do trzech rodzajów czy też przepływów współczucia:
– współczucia wobec siebie samego,
– współczucia, które umiemy otrzymać od innych,
– współczucia, które dajemy innym.

„Współczucie to doświadczenie (oraz uczucie) silnej intencji wspierania danej osoby i pomocy jej w uświadomieniu sobie, że przekonanie dotyczące naszej odrębności od reszty świata jest źródłem wszelkiego rodzaju cierpienia. Doświadczenie współczucia zawiera w sobie element inteligencji – nie jest obojętne. Pozwala osobie, która doświadcza współczucia, na bycie świadomą kontekstu sytuacji, w której się znajduje, oraz na umiejętny dobór odpowiedniego rejonu cierpienia, którym potrzebuje się zająć”.
– Julia E. Wahl (2017)

Zajęcia wyjątkowo robimy otwarte, aby więcej osób pracujących lub chcących pracować w zawodach pomocowych mogło poznać CFT.

Ze względu na pracę warsztatową, bezpośredni kontakt z prowadzącą i większe możliwości odpowiedzenia na potrzeby grupy, liczba miejsc jest ograniczona.

Cena: 230 zł/ os.